Вучић осудио напад на аутомобил сина Динка Грухоњића: Србија мора бити сигурна за све
ВУЧИЋ
ФОТО: ТАЊУГ/АМИР ХАМЗАГИЋ

Вучић осудио напад на аутомобил сина Динка Грухоњића: Србија мора бити сигурна за све

Подели:

Председник Србије Александар Вучић осудио је данас напад на аутомобил сина Динка Грухоњића у Новом Саду и позвао надлежне да пронађу починиоце, истичући да Србија мора да буде земља сигурна за све људе.
„Свакако то осуђујем и захтевам од надлежних државних органа да пронађу починиоце. Србија мора да буде земља сигурна за све људе, без обзира на то како они политички мисле.

Могу да мислим све најгоре о идејама Динка Грухоњића и мислим, али то не значи да било ко има право да се са њим и његовом породицом обрачунава на такав начин“, рекао је Вучић после отварања Светског конгреса економиста, одговарајући на питање да прокоментарише претње које је Динко Грухоњић упутио путем друштвених мрежа након што је аутомобил његовог сина оштећен у Новом Саду 21. јуна.

Осврћући се на претње које је Грухоњић упутио, Вучић каже да акција изазива реакцију.

„То што је Грухоњић све време изазивао насиље и све време тражио насиље против нас, то никога на свету не оправдава да чини насиље против њега и против његове породице“, рекао је Вучић.

Према његовим речима, истраживања која је гледао показују да је бес прешао на другу страну.

„На моју жалост, људи су бесни због свих лажи, због свих превара, због свега што су радили, а ја то не желим.

Ја желим да видим људе који хоће да саслушају какав је наш пут у будућност. Ми смо сви једна породица, ма како да мислимо.

То што су неки манипулисани, то што су неки били део пројекта ширег што не могу данас ни да сагледају, сагледаће за годину или две“, рекао је председник Србије. Истакао је да морамо да живимо у миру и да зато најоштрије осуђује сваку врсту насиљ.

„Што се тиче претњи, није им први пут да прете, добро је да и то људи виде, добро је да људи виде какав је њихов језик, али морате некад да разумете и оца који је видео да се нешто догодило његовом сину и који је, рекао бих, емотивно реаговао.

Знате, некад сте се питали да ли сам љут или сам понекад бесан или нешто. Ја сам само човек од крви и меса, трудио сам се да никада никакве претње не упутим никоме, да чак и не опсујем, да никада ништа ружно и лоше о некоме не кажем, али то је моја дужност као председника.

Он није председник, он нема ту врсту дужности“, рекао је председник Вучић.

тањуг.рс

Тагови: