У Израелу још једна особа под сумњом на заразу еболом након повратка из Конга
ЕБОЛА
ФОТО: ЕНВАТО

У Израелу још једна особа под сумњом на заразу еболом након повратка из Конга

Подели:

ТЕЛ АВИВ – Израелско Министарство здравља саопштило је да је још једна особа, за коју се сумња да је заражена вирусом еболе након повратка из Демократске Републике Конго, смештена у Медицински центар „Шеба“.

Надлежни су истакли да инфекција још није потврђена и да су у току лабораторијска испитивања, чији се резултати очекују наредних дана.

Истовремено се спроводи епидемиолошка истрага како би биле идентификоване особе које су биле у контакту са пацијентом, као и евентуалне повезаности између сумњивих случајева.

Здравствене власти настављају да прате ситуацију и предузимају мере предострожности до окончања свих неопходних анализа.

гласаранђеловца.рс

Тагови: