Крај школске године у Гимназији у Аранђеловцу обележен је на занимљив и креативан начин. Ученици одељења 3/6, ИТ смера, заједно са својим професором Урошем Вихентијевићем, представили су пројекат на ком су радили током школске године – сопствену видео-игру.
Током презентације, ученици су млађим другарима показали како изгледа процес израде једне видео-игре, од првих идеја и програмирања до коначног производа. Посетиоци су имали прилику да испробају игру, упознају се са њеним садржајем и разговарају са ауторима о изазовима и занимљивостима током рада на пројекту.
Догађај је протекао у пријатној атмосфери, уз дружење, размену знања и много осмеха. Забави су се придружили и професори, који су подржали ученике и њихов труд, показујући колико су овакви пројекти важни за развој креативности, тимског рада и практичних вештина.
Овај пројекат још једном је показао да млади таленти из Аранђеловца успешно спајају знање, технологију и машту, стварајући резултате на које могу бити поносни.
гласаранђеловца.рс
