КИНШАСА – Демократска Република Конго увела је карантин од 21 дана за све који се врац́ају из подручја која су погођена епидемијом еболе у тој земљи, пре него што може да им буде одобрено да путују у иностранство.
Уредба, коју је потписао министар здравља те земље Самјуел Роже Камба захтева да свако ко је идентификован као контакт потврђеног или сумњивог случаја еболе треба да буде подвргнут активном праћењу здравственог стања у периоду од 21 дана, преноси Ројтерс.
Током тог периода, сва путовања, домац́а или међународна су забрањена, осим ако их здравствене власти изричито не одобре.
тањуг.рс
