БЕОГРАД – Председница Центра за спољну политику и некадашња амбасадорка Србије у Великој Британији Александра Јоксимовић изјавила је данас да је након оставке британског премијера Кир Стармера, за очекивати да нови премијер буде Енди Бернам, лабуриста и бивши градоначелник Манчестера, и додала да ће се сваки наредни британски премијер суочити са темом економије и мигрантске кризе, као и питањем здравственог осигурања, националне здравствене службе, високих школарина, недостатком станова и многим другим.
Јоксимовићева је тако за Тањуг прокоментарисала оставку Кир Стармера на место премијера Велике Британије и лидера лабуристичке странке, и оценила да је после 14 година владавине конзервативаца, Стармер као лидер лабуриста успео да уједини ту странку и одведе је у значајну победу од 412 посланичких места од укупно 650.
Како је навела, иако је Стармер словио за човека који нема велику харизму и лидерске способности, чињеница да је успео да умири страсти у лабуристичкој странци и да се представи бирачком телу на начин поузданог човека који може да поправи неке ствари које су од значаја за Британце, кандидовало га је за место премијера.
тањуг.рс
