БЕОГРАД – Председница Скупштине Србије Ана Брнабић и министар унутрашњих послова Ивица Дачић сагласили су се да се духовна снага српког народа најбоље видела док је Часни појас Пресвете Богородице био изложен у Храму Светог Саве у Београду и оштро осудили све нападе на вернике који су сатима чекали у редовима како би се поклонили светињи.
Брнабић је рекла да је била дубоко изненађена и дирнута великим одзивом грађана, признајући да у почетку можда није у потпуности разумела значај доласка Часног појаса у Србију, али да јој је председник Александар Вучић указао на то колико је тај чин важан за Србију и српски народ.
„Ја сам се сама изненадила бројем људи који су отишли да се поклоне, да одају почаст, који су чекали сатима и данима. Научила сам много о нашем народу и нашој земљи кроз све ово“, изјавила је Брнабић за Пинк, додајући да је међу грађанима у реду видела и супругу председника Србије Тамару Вучић са сином.
тањуг.рс
