БЕОГРАД – Државни секретар у Министарству за људска и мањинска права Иван Бошњак изјавио је данас да су претње које су електронским путем упућене председнику Србије Александру Вучићу, главном јавном тужиоцу ВЈТ у Београду Ненаду Стефановићу, као и двојици власника медија, недопустиве, и истакао да овакви случајеви претње и говора мржње могу негативно да утичу на осећај сигурности у друштву, због чега је веома добро што је држава брзо реаговала.
„У данима након Међународног дана борбе говора мржње, имамо овакве претње и људи себи много дозвољавају да ли због елементарног неваспитања, психолошких проблема или екстремизације. Добро је да имамо стални надзор над друштвеним мрежама да може да се дође до сваког појединца релативно лако и да су на тај начин организоване институције код нас“, навео је Бошњак за Тањуг, коментаришући то што је ухапшена особа због ових претњи које су уследиле поводом саопштења ВЈТ у Београду у којем је наведено да постоје основи сумње да су непозната лица планирала симулацију употребе такозваног „звучног топа“.
тањуг.рс
