БЕОГРАД – Шеф Мисије Републике Србије при Европској унији и руководилац Оперативног тима за процес приступања Републике Србије Европској унији Данијел Апостоловић рекао је данас да верује да до краја јуна можемо бити технички спремни за отварње Кластера 2 и додао да је циљ овог тима да се убрзају све ствари које произилазе из нашег процеса преговора о приступању ЕУ.
На конференцији „Дијалог о економским аспектима европских интеграција и усклађивању националног законодавства са правним тековинама Европске уније“, који је организовала Америчка привредна комора у Србији (АмЦХам Србија) Апостоловић је подсетио је да циљ оперативног тима, који је формиран на иницијативу председника Србије Александра Вучића, да се удвоструче напори за убрзавање преговора о приступању и да се озбиљно почне са испуњавањем свих наших преосталих обавеза према ЕУ.
„Наш главни циљ је да убрзамо све ствари које произилазе из нашег процеса преговора о приступању. Пре свега, један од главних циљева је да припремимо преостале кластере за отварање, наиме Кластер 2, који се бави унутрашњим тржиштем, и Кластер 5, кохезионим ресурсима и пољопривредом, а такође и Кластер 6, који је најлакши кластер за многе државе чланице јер има само два поглавља, али за Србију је један од најтежих и најзахтевнијих јер тамо имамо чувено Поглавље 31 – Заједничку спољну и безбедносну политику“, рекао је Апостоловић на отварању конференције.
тањуг.рс
