Тодоровић: Врућине се настављају до 1. јула, потом следи благо освежење
НЕДЕЉКО ТОДОРОВИЋ
ФОТО: ТАЊУГ/ВИДЕО

Тодоровић: Врућине се настављају до 1. јула, потом следи благо освежење

Подели:

Метеоролог Недељко Тодоровић изјавио је да ће се веома високе температуре задржати у Србији наредних дана, а да се почетком јула очекује мањи пад температуре.

Према његовим речима, топао ваздух и поље високог притиска које је претходних дана захватило западни део Европе постепено се премешта ка централном делу континента и Балкану, због чега се крајем седмице очекује врхунац топлотног таласа и у нашем региону.

Тодоровић је навео да би максималне дневне температуре могле да пређу 35 степени, а понегде да достигну и 38 или 39 степени Целзијуса.

Како је додао, постоје назнаке да би од 1. јула могло да уследи освежење, али без значајнијег захлађења.

гласаранђеловца.рс

Тагови: