ШИД – Министарка заштите животне средине Сара Павков учествовала је у Парку природе Мали Босут у акцији организованој у оквиру националне кампање „Природа нема алтернативу. Зато делуј и ти“ и том приликом истакла да су млади из овог дела Срема показали одговорност и спремност да раде за добробит природе и своје заједнице.
У акцији су учествовали ученици основних и средњих школа, представници општине Шид и управљача заштићеног подручја.
Павков је навела да су млади, упркос предстојећем распусту, одлучили да допринесу уређењу свог окружења и заштићеног природног добра.
Током акције уређиван је мобилијар, сађено цвеће и представљени садржаји који ће, како је истакнуто, допринети развоју туристичке и еколошке понуде овог подручја.
гласаранђеловца.рс
