ВУЧИЋ ДОЧЕКАО ПРЕДСЕДНИКА АНГОЛЕ У БЕОГРАДУ: Разговори о јачању сарадње, размена одликовања и важни државни сусрети

ВУЧИЋ ДОЧЕКАО ПРЕДСЕДНИКА АНГОЛЕ У БЕОГРАДУ: Разговори о јачању сарадње, размена одликовања и важни државни сусрети

Подели:

БЕОГРАД – Председник Републике Србије Александар Вучић дочекао је данас у Београду председника Републике Анголе Жоаа Мануела Гонсалвеша Лоренса, који борави у вишедневној званичној посети Србији.

Високог госта из Анголе испред Палате Србија дочекале су највише државне почасти, уз црвени тепих, интонирање химни две државе и постројену Гарду Војске Србије. Свечаном дочеку присуствовали су и чланови Владе Србије, као и представници државних институција.

Након церемоније добродошлице, председници Вучић и Лоренсо одржали су разговор у четири ока, током којег су разматране теме од значаја за развој билатералних односа, економске сарадње и унапређење политичких веза две земље.

У наставку посете предвиђен је пленарни састанак делегација Србије и Анголе, након чега ће уследити потписивање и размена више билатералних докумената који би требало да додатно оснаже сарадњу у различитим областима.

Посебан део програма представљаће свечана размена највиших државних одликовања. Председнику Анголе биће уручен Орден Републике Србије на ленти, док ће председник Србије Александар Вучић примити Орден Агостино Нето, једно од најзначајнијих признања које додељује Република Ангола.

Посета председника Лоренса Србији оцењује се као важан корак у даљем јачању пријатељских односа две државе, које негују дугогодишње дипломатске и политичке везе.

На крају званичног дела сусрета, двојица председника обратиће се јавности и представити резултате разговора и договорене правце будуће сарадње.

Глас Аранђеловца

Тагови: