У Дому културе у Стојнику данас је свечано обележен Видовдан, један од најзначајнијих датума у српској историји и традицији. Програм је окупио велики број мештана свих генерација, који су заједно уживали у пригодној дечјој приредби, песми и дружењу.
Свечаности су присуствовали председник општине Аранђеловац Горан Орлић и шеф кабинета председника општине Драган Савкић, који су својим присуством увеличали обележавање овог важног празника.
Кроз богат културно-уметнички програм истакнут је значај очувања националне традиције, јединства и вредности које се преносе са генерације на генерацију. Видовдан је још једном подсетио на важност неговања историје, културе и заједништва, које представљају темеље српског народа.
Свечана атмосфера, испуњена осмесима најмлађих и заједничким окупљањем мештана, показала је да се традиција и даље са поносом чува и негује.
гласаранђеловца.рс
