ОХРИД – У Охриду је почео осмодневни православни камп који је окупио 65 деце са Косова и Метохије, из Републике Српске, централне Србије, Северне Македоније и других земаља региона.
Током трајања кампа, деца ће се упознати са културним и историјским наслеђем Охрида, као и са духовним вредностима кроз заједничке радионице и дружење.
Камп организује удружење „Мир, слога, стабилност“ из Скопља, које већ неколико година реализује програме усмерене на повезивање младих у региону кроз веру и заједничке културне садржаје.
Како је истакнуто, циљ програма је јачање пријатељства и размена искустава међу децом из различитих средина.
гласаранђеловца.рс
