Све више људи у Холандији одсуствује са посла због стреса и синдрома сагоревања
ПОСАО
ФОТО: ЕНВАТО

Све више људи у Холандији одсуствује са посла због стреса и синдрома сагоревања

Подели:

АМСТЕРДАМ – Међународна компанија за запошљавање Рандстад упозорила је на пораст броја запослених који одсуствују са посла због стреса и синдрома сагоревања (бурн-аут), што додатно оптерећује већ затегнуто тржиште рада у Холандији.

Компанија наводи да су узроци тог тренда велико радно оптерећење, док симптоме повезане са стресом и синдромом сагоревања најчешће пријављују жене и млађе особе, преноси НЛ Тајмс.

„То је само по себи забрињавајући тренд“, рекао је аналитичар тржишта рада Барт ван Кримпен током брифинга за новинаре.

тањуг.рс

Тагови: