Према подацима Службе хитне медицинске помоћи, протекла ноћ у Аранђеловцу протекла је нешто мирније него претходних дана.
Екипе Хитне помоћи забележиле су укупно 16 интервенција, од којих је једна била теренска, док је 15 пацијената прегледано у амбуланти. Најчешће су се за помоћ јављали хронични болесници.
Из Службе хитне медицинске помоћи упућен је апел грађанима, посебно старијим особама, хроничним болесницима и свима који спадају у осетљиве категорије становништва, да током високих температура буду додатно опрезни.
Препорука је да се избегава дужи боравак на директном сунцу у најтоплијем делу дана, као и да се уноси довољно течности како би се спречила дехидратација и појава здравствених тегоба изазваних високим температурама.
Глас Аранђеловца
