Милица Ђурђевић Стаменковски: За удружења особа са инвалидитетом ове године издвојено 500 милиона динара
Милица Ђурђевић Стаменковски:
Фото: Снимак екрана\ Тањуг/видео

Милица Ђурђевић Стаменковски: За удружења особа са инвалидитетом ове године издвојено 500 милиона динара

Подели:

БЕОГРАД – Министарка за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Милица Ђурђевић Стаменковски рекла је данас да је ове године издвојено 500 милиона динара за особе са инвалидитетом (ОСИ), односно за удружења и савезе који заступају њихове интересе и положај, што је највећи буџет до сада.

Она је истакла да је циљ да се инвестира у пројекте који ће бити видљиви.

„Ми смо у програму јавног позива и конкурсним условима истакли да је неопходно да то буду конкретни пројекти. Тако смо определили средства за куповину осам возила која су приступачна за особе са инвалидитетом. Опредељујемо средства за изградњу игралишта која су инклузивна јер инклузија је најважнија. У Београду ћемо ове године први пут имати и базен који ће моћи да користе особе са инвалидитетом“, рекла је Ђурђевић Стаменковски.

тањуг.рс

Тагови: