Мићин у Лондону: Нови Сад наставља пројекте за одрживи развој
МИЋИН
ФОТО: ТАЊУГ/ГРАД НОВИ САД

Мићин у Лондону: Нови Сад наставља пројекте за одрживи развој

Подели:

ЛОНДОН – Градоначелник Новог Сада Жарко Мићин учествовао је у Лондону на састанку градоначелника Зелених градова Европске банке за обнову и развој (ЕБРД), где је поручио да Нови Сад наставља реализацију пројеката који доприносе одрживом развоју града.

Мићин је подсетио да је Нови Сад члан програма Зелени градови од 2019. године и истакао да су, уз подршку ЕБРД-а, реализовани бројни пројекти у области јавног превоза, енергетике и заштите животне средине.

Према његовим речима, међу будућим пројектима су енергетска санација вишепородичних стамбених зграда и унапређење регионалног система управљања отпадом.

Састанак је одржан поводом обележавања десетогодишњице програма ЕБРД-а „Зелени градови“, који окупља више од 50 градова са три континента.

гласаранђеловца.рс

Тагови: