ЛОНДОН – Градоначелник Новог Сада Жарко Мићин учествовао је у Лондону на састанку градоначелника Зелених градова Европске банке за обнову и развој (ЕБРД), где је поручио да Нови Сад наставља реализацију пројеката који доприносе одрживом развоју града.
Мићин је подсетио да је Нови Сад члан програма Зелени градови од 2019. године и истакао да су, уз подршку ЕБРД-а, реализовани бројни пројекти у области јавног превоза, енергетике и заштите животне средине.
Према његовим речима, међу будућим пројектима су енергетска санација вишепородичних стамбених зграда и унапређење регионалног система управљања отпадом.
Састанак је одржан поводом обележавања десетогодишњице програма ЕБРД-а „Зелени градови“, који окупља више од 50 градова са три континента.
гласаранђеловца.рс
