БЕОГРАД – У оквиру вишедневне обуке, која се изводи ради унапређења оспособљености посада и одржавања високог нивоа борбене готовости јединице, припадници 15. тенковског батаљона Прве бригаде копнене војске реализовали су на полигону „Пасуљанске ливаде“ тактичку обуку, уз извршење бојевих гађања из модернизованих тенкова М-84 АС1/2, саопштило је данас Министарство одбране.
Како се наводи у саопштењу, тенковске посаде су извршавале различите тактичке и ватрене задатке у условима блиским реалним борбеним ситуацијама.
Тежиште је било на увежбавању изненадних и снажних продора кроз непријатељев распоред и гађању различитих циљева из покрета и са застанка.
тањуг.рс
