Председник општине Аранђеловац Горан Орлић, заједно са замеником председника општине Огњеном Зечевићем и члановима Општинског већа Немањом Гавриловићем и Владимиром Николићем, обишао је данас више локација на територији општине на којима су у току завршни радови.
Током обиласка, општинско руководство посетило је Предшколску установу „Дуга“, где се приводе крају радови на трафо-станици неопходној за почетак рада новоизграђеног вртића „Сунце 2“. Делегација је потом обишла и нови објекат дневног боравка намењен деци и омладини са сметњама у развоју.
Према речима надлежних, радови на оба објекта, као и на изградњи трафо-станице, налазе се у завршној фази, а након окончања техничких и процедуралних послова очекује се њихово скорo пуштање у рад.

Отварањем нових капацитета у вртићима биће створени услови за укидање листе чекања, док ће нови дневни боравак омогућити деци и омладини са сметњама у развоју квалитетније услове боравка у савременом и функционалном простору.
Из локалне самоуправе поручују да је улагање у образовање, социјалну заштиту и подршку породицама један од приоритета општине Аранђеловац.
